Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki’den ‘Kırsal Mahalle’ çıkışı

0

Mahalledeki sorunları ve ihtiyaçları yerinde tepsit eden Başkan Eşki, “Yerelden kalkınmanın sağlanması amacıyla şu anda mahalle statüsünde olan eski köy yerleşimlerinin ‘kırsal mahalle’ye dönmesinin faydalı olacağına inanıyorum.

Bu sayede köylerimizde yeniden tarımsal üretimin artması mümkün olacaktır” diye konuştu.

İnceleme gezisine Başkan Eşki’nin yanı sıra ilgili başkan yardımcıları, birim müdürleri ve Mahalle Muhtarı Turgut Karabaş da katıldı.

Gereken çalışmalar yapılacak

Köy kahvesinde çay içip, dev kazanlarda nohutla yapılan geleneksel yemeklerini pişiren kadınlarla sohbet eden Başkan Ömer Eşki, sokak sokak gezdi, mahalle sakinleri ile sohbet etti. Sorunlarını dinleyip, talepleri alan Eşki, düğün salonu, futbol sahası ve yollarla ilgili gerekli çalışma ve yatırımların en kısa sürede yapılacağını söyledi. 

Kırsal kalkınma için statü değişimi

Eğridere’nin konumu itibariyle sadece Bornova’nın değil İzmir’in en güzel yerleri arasında olduğunu ifade eden Başkan Eşki, “Köylerimizi gezmeye başladık. Seçim döneminde köylerimizin kırsal mahalle statüsü alması için vatandaşlarımızın isteği doğrultusunda çaba harcıyacağımızı söylemiştik. Köylerimizin gelişmesi için bunun mutlaka yapılması gerekiyor. Bu yönde gerekli girişimlerde bulunacağız. Temel amacımız buralarda yaşayan insanlarımızın köy yaşantısından kopmaması, tarım ve hayvancılığın daha da geliştirilmesi. Bunu da canlı hayvan ve kümes desteği vererek yapacağız” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlginizi Çekebilir;  Futbolda gerginliğe sosyolojik bakış… Futbolun toplumsal dayanışmayı güçlendirme potansiyeli keşfedilmeli!
Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.